Отборът на Удинезе разсея и малкото останали съмнения за елитния си статут и през следващия сезон. Този следобед селекцията на Лука Готи изигра отличен двубой и разби като гост Беневенто с 4:2. По този начин "фриуланите" събраха 39 точки, с които са достатъчно далеч от битката за спасение.

Дженоа победи Специя с 2:0 в Серия "А"

Резерви отдалечиха Дженоа от опасната зона

Андрей Гълъбинов с пет минути за Специя

Не така стоят нещата за "вещиците", които след поражението на "Чиро Вигорито" остават само на три точи от зоната на изпадащите, като дебнещият ги Каляри е дори с мач по-малко.

Гостите откриха резултата още в четвъртата минута, когато Нахуел Молина получи перфектен пас от Перейра и матира вражеския страж с красив диагонален изстрел. Удинезе удвои своята преднина в 31-ата минута, след като Толгай Арслан беше оставен непокрит на границата на наказателното поле и с прецизен шут матира Монтипо.

Надеждите за Беневенто се върнаха в 34-ата, когато Николас Виола намали от дузпа. "Бианконерите" обаче запазиха самообладание и последваха нови два гола в мрежата на опонента чрез Ларсен и Брааф.

Ибрахимович пропуска следващия мач на Милан

Има травма в прасеца

До края единствено остана време за перуанския национал Джанлука Лападула, който с качествено изпълнение оформи крайното 2:4.