Удинезе отново наказа Милан и Кларънс Зеедорф. След като наскоро „фриуланите" изхвърлиха „росонерите" от турнира за Купата, сега те ги победиха и за първенство. В мач от 27-ия кръг на Серия „А", „черно-белите" спечелиха на свой терен с 1:0.

„Фриуланите" можеха да поведат още в 4-ата минута, когато Перейра се измъкна сам срещу Абиати, след лоша намеса на Сапата, но разстоянието до вратаря бе твърде малко и аржентинецът не успя да нанесе хубав удар.

Милан отвърна с опасна атака в 15-ата мин, но Пацини не успя да се възползва от хубавото центриране на Де Шилио.

Последваха по-добри минути на Милан, а Сапата изпусна златен шанс да открие резултата след центриране от корнер на Емануелсон.

Веднага след почивката шанс се отвори и пред Робиньо, но и той го профука. Домакините бяха заложили на игра на контраатаки, които в крайна сметка им донесоха успеха.

В 67-ата мин. Перейра намери Фернандес отляво, а той пусна ниско центриране към ветерана Ди Натале. Опитният голаджия нямаше как да сбърка отблизо и даде аванс на „фриуланите".

Зеедорф реагира бързо, пускайки в игра възстановения Марио Балотели. Той обаче се отчете само с един по-опасен удар от дистанция, който мина над вратата.

В крайна сметка отбраната на Удинезе издържа и домакините се поздравиха със заслужени три точки.

УДИНЕЗЕ - МИЛАН 1:0

1:0 Ди Натале (67')

Удинезе: Скуфет, Домици, Юрто, Габриел Силва, Видмер, Бубнич, Пинци (85 Баду), Перейра (89 Баста), Алан Фернандес, Ди Натале (77 Муриел)

Милан: Абиати, Де Шилио, Емануелсон, Сапата, Мексес, Монтоливо, Мунтари (71 Таарабт), Бирса (57 Есиен), Хонда, Робиньо (63 БалотелиЯ), Пацини