Тимът на Удинезе успя да вземе трите точки, след като победи гостите си от Киево с 2:1 в среща от 30-ия кръг на италианската Серия „А”.

Резултатът бе открит още в 10-ата минута, когато Пелисиер бе точен за гостите. 10 минуто преди края на полувремето обаче дежурния реализатор за Удинезе Виченцо Якинта успя да възстанови паритета.

Четвърт час преди края Антонио ди Натале се озова в прегръдките на съотборниците си, след като голът му донесе успеха на домакините. И двата тима доиграха срещата числено намален състав. В 89-ата минута Андреа Кода бе отстранен от игра, а същата съдба сполетя и футболистът на Киево Моро.

Със спечелените 3 точки Удинезе събра актив от 36 точки, което отрежда на тима 10-ата позиция, докато Киево е на 16-ото място с 28 точки.