Отборите на Удинезе и Аталанта доказаха в страхотен мач защо към този момент са едни от най-добре играещите тимове в Калчото. Двата тима завършиха 2:2 в интригуващ сблъсък на "Дачия Арена".

Бергамаските поведоха с 0:2 до 56-ата минута. В 36-ата минута смятаният за голяма надежда на английския футбол Адемола Лукман отбеляза откриващото попадение след асистенция на Луис Муриел.

Колумбиецът също съумя да впише името си сред голмайсторите, след като четвърт час след подновяването на играта беше точен от дузпа.

В оставащите 20 минути Удинезе демонстрира непримиримост и се добра до точката. Изоставането намали Деулофеу, а частичният обрат донесе Нико Перес.

С точката Аталанта се изкачи до върха в класирането с 21 точки, докато Удинезе е трети с 20.

Торино и Емполи завършиха наравно 1:1