Отборът на Милан започна със загуба новия сезон в Италия. "Росонерите" отстъпиха с 0:1 пред завърналия се в елита Сампдория. Единственото попадение в срещата отбеляза защитникът Коста, който се разписа с глава след центриране от корнер. Като цяло „новият" Милан изигра слаб мач и ясно показа, че привлечените играчи, поне на този етап, по никакъв начин не могат да заменят тези, които бяха продадени. От „Курва Суд", където пък са най-запалените фенове на Милан бяха подготвили няколко траспаранта с призив към Берлускони да закупи класни играчи.

Първото полувреме на срещата не предложи нищо запомнящо се. Единственото по-интересно положение бе в самото начало и дойде след грешка на Бонера, но нападателят на гостите Едер не успя да се възползва от ситуацията и да нанесе удар.

След почивката мач най-после се получи. Домакините започнаха по-надъхано и чрез Робиньо на два пъти обстрелваха вратата на Сампдория. И в двата случая обаче бразилецът не неточен. И точно когато Милан бе взел инициатива в срещата, Самп откри резултата. При едно центриране от корнер левият бек Коста се извиси над отбрана на домакините и с точен удар с глава матира Абиати - 0:1.

Напрежението в лагера на Милан пък ескалира, тъй като треньорът Алегри реши да замени Робиньо с Емануелсон. Бразилецът очевидно не остана доволен от смяната и при напускането на терена си размени остри реплики с треньора, който също не му остана длъжен.

Малко преди гола пък в игра се бе появил и Пацини, който замени най-слабия на терена Ел Шаарави.

Домакините можеха много бързо да изравнят, при това също от корнер. В 63-ата минута младият Де Шилио сложи топката на главата на Йепес, ударът на бранителя бе париран от вратаря на Самп, топката рикошира в гредата и пак се върна в ръцете на стража - малшанс за „росонерите". Милан продължи да натиска, но изсипаните топки към Пацини по никакъв начин не затрудниха отбраната на Самп.

В последните минути настъпи истинска драма. Първо удар на Боатенг от границата на полето се отби в гредата, а след това Серхио Ромеро спаси по фантастичен начин удари пак на Боатенг и Фламини. Изравнителното попадение обаче така и не дойде, а в 94-ата минута главният съдия Лука Банти узакони успеха на гостите, давайки последен съдийски сигнал.

МИЛАН - САМПДОРИЯ 0:1

0:1 Коста (59')

МИЛАН: Абиати, Де Шилио, Бонера, Йепес, Антонини, Фламини, Монтоливо, Ночерино (75' Констант), Боатенг, Робиньо (59' Емануелсон), Ел Шаарави (55' Пацини)

САМПДОРИЯ: Ромеро, Берарди, Гасталдело, Росини, Коста, Обианг, Тисоне, Поли (80' Мунари), Естигарибия (72' Макси Лопесв), Едер (75' Сориано), Крстичич.