Турнир: Италия Серия "А" Стадион: Зрители:
90′

КРАЙ НА МАЧА! ЮВЕНТУС ПОБЕДИ ТОРИНО С 1:0 В ГРАДСКОТО ДЕРБИ.

Ювентус победи Торино с 1:0 като гост

Пестелив Ювентус отново седна на трона в Серия "А", "бианконерите" с безлична победа в градското дерби (ВИДЕО)

Гонсало Игуаин бе заменен принудително още в самото начало на двубоя

72′

Джоел Оби отстъпва мястото си на Африе Акуа

70′

Появата на Дибала раздвижи интензитета на терена в Торино. Той успя успешно да си проправи път, финтирайки няколко защитника на домакините, след което стреля, но топката попадна право в ръцете на вратаря.

67′

Дибала ще доиграе срещата на мястото на Коща

65′

Жълт картон за Де Шилио

59′

Влезлият като резерва преди няколко минути Нианг получава медицинска помощ, след като съперников играч влезе много грубо в краката му.

55′

Нианг влиза на мястото на Базели

45′

Начало и на второто полувреме!

45+2′

Край на първата част! Ювентус се оттегля на почивка с аванс от един гол.

33′

ГОООООЛ! Ювентус повежда в резултата с гол на Сандро! Той получи хубав пас от влезлия като резерва Бернардески и с лекота се разписа в близкия ъгъл за 1:0.

26′

Белоти се справи по отличен начин със защитата на Ювентус и напредна към наказателното поле, след което стреля от дъгата, но топката премина на сантиметри от дясната греда.

22′

До момента Ювентус е по-дейният тим на терена, но така и не успява да достигне до по-сериозна опасност пред вратата на Торино.

15′

Игуаин все пак няма да може да продължи и е заменен от Бернардески

9′

Игуаин е добре и ще може да продължи участието си в дербито.

5′

Игуаин получи удар от съперник и изпитва силна болка, за момента все още не е ясно дали ще може да продължи мача.

1′

11 Нианг

Днес от 13:30 часа Торино приема Ювентус в градското дерби от 25-ия кръг на Серия "А".

Хегемонът в Италия няма право на грешна стъпка, тъй като изостава на една точка от лидера Наполи, който има наглед лесна задача - домакинство на СПАЛ.

Добрата новина за шампионите е завръщането на Пауло Дибала след контузия. Аржентинският национал попадна в групата, но е готов само за 30 минути игра и ще седне на пейката. Аут е болният Марио Манджукич, докато Федерико Бернардески имаше проблем и не тренира пълноценно в последните дни.

Ювентус ще разчита на Пауло Дибала за дербито с Торино

Пауло Дибала се завръща срещу Торино

Аржентинецът лекуваше травма

В лазарета продължават да са Бенедикт Хьоведес и Блес Матюиди, но опитният Андреа Бардзали е в разширения състав. Макс Алегри разкри, че на вратата ще застане Войсчех Счесни, Миралем Пянич и Сами Кедира ще са титуляри, като още не е решил кой да е третият полузащитник.

За Торино аут е единствено Лянко, който е с контузия още от миналата година.

Под ръководството на Валтер Мадзари, "биковете" стабилизираха представянето си в Серия "А" и в последните седем мача са непобедени - три успеха и четири равенства. В последните четиринадесет случая пък имат само едно поражение, плюс пет победи и осем хикса, като спечелиха и последните си три домакинства.

Ювентус е в серия от осем поредни победи в Калчото и се е разписал във всяко едно от последните си 26 гостувания. През този сезон вече имаше две издания на Дерби дела Моле и в двата случая шампионите спечелиха на "Алианц Стейдиъм" - 4:0 и 2:0 за Купата.

Последният сблъсък на "Олимпико" завърши с успех 3:1 за "бианконерите".