Отборът на Рома завърши по подобаващ начин кампанията си в Серия "А". Селекцията на Жозе Моуриньо се развихри срещу играещия без напрежение Торино, побеждавайки го на негов терен с 3:0. По този начин "джалоросите" си гарантираха минимум шесто място в крайното подреждане на Калчото.

Жозе Моуриньо: Лигата на конференциите беше труден турнир, трябва да влезем в историята

Разбира се, че Фейенорд има предимство, смята Специалния

"Вълците" направиха и възможно най-добрата подготовка преди финала в Лига на конференциите следващата сряда. На 25 май в Тирана грандът ще премери сили с Фейенорд в опит за историческо европейско отличие.

Нов силен мач за Рома изигра английският нападател Тами Ейбрахам, който отбеляза две попадения още до почивката, второто от които след изпълнението на дузпа. Втора такава в полза на столичани беше дадена в 78-ата минута, когато тя беше успешно реализирана от Лоренцо Пелегрини.

Торино можеше да стигне поне до почетен гол, ала най-чистите положения за "биковете" пропиля Андреа Белоти.

Сампдория разби Фиорентина и подпечата оставането си в Серия "А"