Торино бе спрян в преследването си на лидерите в Серия "А" от възможно най-неочаквания съперник.

Новакът в елита Карпи записа историческа първа победа в италианския водещ ешелон, след като надигра госта си с 2:1 в мач от 7-ия кръг на Калчото.

Резултатът със сигурност може да се приеме като изненада предвид формата на „биковете" от началото на кампанията.

За тях това е едва второ поражение, като момчетата на Джампиеро Вентура тази вечер дори имаха шанс поне временно да оглавят класирането.

Първият гол за домакините падна в 55-ата минута с известна доза късмет. Габриел Силва стреля от границата на наказателното поле и намери десния стълб, а след това топката рикшира в хвърлилия се вратар Падели и пресече голлинията.

В 72-ата минута Карпи насе втори удар. Марко Бориело центрира чудесно за Ридер Матош и бразилецът с глава разстреля Падели отблизо.

Три минути по-късно Торино върна един гол чрез Макси Лопес от дузпа. Опитният нападател стреля прецизно до лявата греда и върна надеждите за своите.

Това обаче бе всичко, до което „биковете" стигнаха и те остават трети с 13 точки, на две зад лидерите Фиорентина и Интер. Карпи пък вече не е последен и изскочи на 16-о място вече с пет точки и прекъсна серия от 6 мача без успех.