Шампионите на Италия Интер (59 точки) се отдалечиха от възможността да защитят отличието си през тази кампания. "Нерадзурите"стигнаха само до равенство при своята визита на Торино (1:1), което беше отлична новина за постигналите победи в този кръг конкуренти Милан (63 точки) и Наполи (60 точки). Резултатът беше открит още в 12-ата минута от Бремер, а дълбоко в добавеното време Един Джеко спаси миланския гранд от още по-неприятна ситуация.

Снимка 566707

Източник: EPA/БГНЕС

Ювентус победи Сампдория с 3:1 на Серия А

Ювентус се завърна в борбата за Скудетото

"Старата госпожа" знаеше как да използва шансовете си

Двубоят стартира повече от успешно за селекцията на Иван Юрич, която откри резултата в 12-ата минута. Мандрагора центрира отлично от корнер, а Ханданович остана на голлинията и предпочете да не боксира. Това създаде кратко меле пред наказателното поле на "нерадзурите", при което най-съобразителен се оказа бранителят Бремер. По този начин исканият точно от Интер бразилец изведе "биковете" напред.

Почти веднага шампионът на Италия можеше да възстанови паритета. Лаутаро Мартинес продължи с глава добре пласирана от фаул топка. Етрит Бериша трябваше да демонстрира рефлекс и запази мрежата си суха.

Снимка 566705

В края на полувремето ВАР прегледа потенциална ситуация за дузпа в полза на домакините, но реферът прецени, че падането на Белоти не трябва да бъде категоризирано като наказателен удар.

В 52-ата минута Димарко получи топката зад гърба на защитата на торинци, но Бериша с нова страхотна намеса запази вратата си. Един Джеко пропусна поредния страхотен шанс за своите, стреляйки с глав в аут в 60-ата минута от само няколко метра.

Милан победи Емполи с 1:0 в Серия А

Милан с пестелива победа по пътя към титлата

Калулу вкара единствения гол

Около три минути след удара на босненеца, Йосип Брекало се отскубна от защитата на "нерадзурите" и се озова сам срещу Ханданович, когото подмина и стреля по посока вратата на Интер, но ударът му бе избит в корнер. След последвалия ъглов удар словенският страж на 19-кратните шампион спаси сигурен втори гол на Торо, след удар с глава на Иццо отблизо.

Снимка 566704

В 74-ата минута появилият се като резерва Артуро Видал можеше да върне миланския гранд в мача, но и неговият удар беше спасен от Бериша.

До края Интер увеличи натиска пред вратата на "биковете" и драматично стигна до изравняването. Антигероят от мача с Ливърпул - Алексис Санчес, този път имаше положителен почерк върху играта на "нерадзурите". Чилиецът фиксира крайното 1:1, след като отблизо реализира свалена топка от Един Джеко.

Удинезе - Рома 1:1 в мач от Серия "А"