Поредният мач в турнира за Купата на Италия се превърна в истинска драма. 120 минути не стигнаха на Сампдория и Удинезе да излъчат краен победител, а след дузпите Самп продължи напред. В редовното време срещата завърши наравно - 1:1, колкото бе приключил и първият двубой.

Още в 38-ата минута домакините успяха да поведат след хубав гол на Федерико Македа. Те водеха в резултата и играта през цялото време, но минута преди края на срещата допуснаха изравняване. Удинезе се добра до 1:1 чрез Маурисио Исла.

В продължението настъпи същинската драма. В първата минута на продължението Денис вкара за 1:2 и изведе гостите напред в резултата. Ситуацията за Самп съвсем се усложни в 100-ата минута на срещата, когато с директен червен картон бе изгонен Даниеле Десена.

Въпреки че останаха с човек по-малко, домакините стигнаха до ново изравняване в резултата. В 108-та минута Джампаоло Пацини реализира за 2:2 от дузпа. Така двубоят стигна до изпълнение на дузпи. Единственият футболист, който не успя да се разпише от бялата точка бе Исла, и така неговият отбор отпадна от надпреварата.