Наполи оглави класирането в италианската Серия „А". В първи мач от II кръг момчетата на Рафаел Бенитес надвиха с 4:2 като гост Киево. В абсолютен герой за неаполитанци и в този мач се превърна капитанът на тима Марек Хамшик. Словакът вкара 2 попадения и вече има 4 гола за сезона! (бел.ред. вкара два гола и на Болоня миналия кръг).

Своят първи гол в Серия „А" вкара и Гонсало Игуаин. Аржентинецът, за когото Наполи плати на Реал 40 милиона евро, оформи крайното 2:4 в средата на второто полувреме. Четвъртото попадение за Наполи пък бе дело на Хосе Мария Кайехон, който се разписва във втори пореден мач.

С два гола за Киево се отличи юношата на Милан Алберто Палоски. Въпреки изразителната победа като резултат, двубоят за Наполи не бе никак лек. След почивката обаче по-голямата класа на гостите си каза тежката дума.

По-късно днес ще се изиграе и вторият мач от кръга - шампионът Ювентус срещу носителя на Купата - Лацио. Любопитното е, че преди няколко седмици двата отбора се изправиха в мач за Суперкупата, в който „Старата госпожа" се наложи с 4:0.