Запътилият се към Серия „Б" отбор на Палермо надви с 2:0 Рома в мач от 30-ия кръг на Серия „А". Домакините предрешиха всичко в двубоя още преди почивката, когато отбелязаха и двата си гола.

Йосип Иличич изведе Палермо напред в резултата в 21-ата минута, а в 35-ата ветеранът Фабрицио Миколи опъна за втори път мрежата зад Маартен Стекеленбург.

С двубоя в Сицилия се сложи край на серията от 5 поредни двубоя без загуба за Рома, която през последните седмици се радваше на сериозен прогрес. Въпреки поражението обаче столичани остават в борбата за място в Европа, тъй като преките им конкуренти Удинезе, Интер и Фиорентина също не спечелиха двубоите си от кръга.

Благодарение на успеха пък Палермо съхранява своите шансове за оцеляване в елита. Любопитното е, че това бе едва четвърти успех на сицилианците от началото на сезона.

В друг мач от кръга, който също има пряко значение за борбата за оцеляване в елита, Дженоа и Сиена поделиха по точка - 2:2. Бориело и Янкович се разписаха за „грифоните", а между тях голове за тосканци вкараха Емегара и Розина от дузпа.