Ювентус записа първата си победа в Серия „А" от началото на 2013-та година. „Бианконерите" разгромиха с 4:0 Удинезе на свой терен и по този начин увеличиха аванса си на върха в класирането. „Старата госпожа" вече има 5 точки аванс пред втория Лацио, който завърши наравно с Палермо днес.

Юве започна силно мача, но трябваше да чака почти до края на първата част, преди да поведе. Погба и Джакерини можеха да се разпишат много по-рано, съответно в 11-ата и 19-ата минути, но им липсваше точност и шанс.

Нямаше какво обаче да спаси Удинезе в 41-ата минута, когато Пол Погба вдигна стадиона на крака с невероятен далечен удар за 1:0.

След почивката „фриуланите" показаха зъби и имаха две нелоши положения за изравняване, които обаче не успяха да превърнат в голове.

Така отново удари часът на Погба, който удвои аванса на Юве в 66-ата мин. 19-годишният нападател получи пас от Видал, завъртя се и с нисък удар прати топката във вратата за втори път.

Касерес предотврати сигурен гол на Ди Натале в 68-ата мин, а секунди по-късно Мирко Вучинич направи резултата класически с малка доза шанс.

Последният пирон в ковчега на Удинезе заби Алесандро Матри 10 минути преди края. Нападателят се измъкна от засадата и получи пас от Вучинич и мушна топката между краката на Падели за 4:0.

ЮВЕНТУС - УДИНЕЗЕ 4:0

1:0 Погба (41')
2:0 Погба (66')
3:0 Вучинич (71')
4:0 Матри (80')

ЮВЕНТУС: Буфон, Бардзали, Бонучи, Касарес, Погба, Видал (78 Падоин), Де Челие (38 Исла), Лихтщайнер, Джакеини, Джовинко (46 Матри), Вучинич

УДИНЕЗЕ: Падели, Данило, Орто, Домици, Баста, Алан, Паскуале (84 Габриел Силва), Пинци, Ладзари, Перейра (51 Ди Натале), Муриел (73 Майкусел)