Наставникът на Рома Лучано Спалети изненадващо не остана доволен от представянето на възпитаниците си в двубоя срещу Парма от  четвъртия кръг на италианската серия "А". Както е известно, срещата завърши при разгромното 4:0 за "вълците", което изкачи столичани на второто място в класирането, на точка зад водача Интер.

"Разликата между нас и Парма бе двама футболисти - Енцо Монтела и Симоне Перота!"

"Доволен съм от резултата, но не и от играта. През първото полувреме домакините играха значително по-добре от нас и крайният резултат не отговаря на показаното от двата тима. Лично за мен, разликата между нас и Парма бе двама футболисти - Енцо Монтела и Симоне Перота.

Тоти не е в оптимална физическа форма и това се отразява на представянето му", коментира Спалети. От своя страна треньорът на "дуковете" Стефано Пиоли прие хладнокръвно поражението- "С играта ни през първата част, запазвам надежди. В крайна сметка да спечелиш срещу един от фаворитите за титлата не е толкова лесно".

Начало на голеадата на "Енио Тардини" даде ветеранът Енцо Монтела с гол още в петата минута на мача. В края на полувремето се разписа и Симоне Перота. През второто полувреме приноса си за успеха дадоха и Роси и Акуилани.