Отборът на СПАЛ 2013 записа победа с 2:0 над Аталанта в мач от четвъртия кръг в Серия "А". Головете, донесли успеха на домакините бяха дело на Андреа Петаня, който се разписа два пъти.

Резултатът бе открит в 50-ата минута, когато Петаня се оказа на правилното място в точното време и се възползва от рикоширала топка, след като бе позициониран точно пред голлинията. Неговата задача бе само да чукне кълбото в мрежата и той го стори - 1:0.

Снимка 378833

Източник: GettyImages

Второто попадение за домакините падна след само шест минути. Отново Петаня бе в центъра на събитията, след като се озова на много добра стрелкова позиция, напредна леко в наказателното поле, стреля, а топката леко се отклони и влетя във вратата на Голини за 2:0, с което бе оформен и крайният резултат.

След тази победа, СПАЛ 2013 е втори във временното класиране с актив от 9 точки, докато Аталанта е на 13-ото място с едва четири.