Сиена хвърли „бомбата" на 21-ия кръг на италианската Серия „А", след като разби с 3:0 Рома. Това не само почти уби надеждите на „вълците" за титлата, след като вече изостават с 8 т. от лидера Интер, но и бе първи успех на тосканците у дома срещу столичани в елита. До сега на „Франки" Сиена имаше едно 0:0 през сезон 2003-04 г. и 3 загуби от Рома.

Домакините напълно надиграха „вълците" и Вергасола откри сред пас на Харжа. Малко преди почивката Тонето си отбеляза автогол след шут на Де Челие. Чак в 56-ата (!?) минута Рома изпълни първия си корнер, а влизането на нападателите Жюли и Вучинич не промени нищо. Вместо това лихтенщайнският национал Марио Фрик с диагонален удар довърши Рома за 3:0.

Лидерът Интер спечели драматично с 1:0 срещу Емполи. Голът падна от спорна дузпа вкарана от Ибрахимович в 34-ата минута за игра с ръка на Вануки. Ситуацията бе подобна на онази с Фернандо Коуто (Парма) от 19-ия кръг, която предизвика толкова полемики (б.р. португалецът изби с глава, топката се удари в ръката му и бе изгонен, а Ибрахимович от бялата точка направи 2:2, малко по-късно шведът оформи и крайното 3:2).

Четири минути по-късно Патрик Виейра получи жълт картон и за протест съдията Талиавенто го дублира. Това бе третият от последните 4 мача на Интер, в които тимът играе повече от 1 полувреме с 10 души. Положението на домакинити се усложни и от конузията на Деян Станкович напуснал в 49-ата минута.

Драмата на „Меаца" обаче настъпи в 83-ата минута, когато за нарушение на Марко Матераци срещу Лука Саудати бе отсъдена дузпа. Вратарят Жулио Сезар обаче спаси удара от бялата точка на Саудати.

Третият Ювентус изостана на 12 т. от лидера, след 1:1 срещу Каляри. Последното реми на сардинците в Торино бе именно 1:1 през сезон 1999-00 г. Бианко откри за гостите, но в следващата атака с далечен шут Недвед изравни. За Ювентус дебютира дошлият от Ливърпул Момо Сисоко.

Торино би с 3:1 Реджина навън и сложи край на серията от 11 мача без успех. Тимът от Реджо Калабрия пък загуби след 4 мача без поражение.

Аталанта също записа успех навън - 3:2 срещу Парма. Играещият под наем от Шахтьор (Д) Кристиано Лукарели откри головата си сметка за „дуковете", но решаващо за крайния резултат се оказа пропуснатата от нападателя дузпа в 34-ата минута.