Сиена победи Наполи с 2:1 в първия полуфинален мач за Купата на Италия между двата тима. Двубоят, игран на „Артемио Франки” предложи изключително много голови положения и в крайна сметка три попадения. Домакините от Сиена водеха с 2:0 до 86-ата минута, след голове на Реджиналдо (42) и Д’агостино (66), след като четири минути преди края на срещата Песоли си заби автогол.

Срещата започна с натиск на Наполи. Едисон Кавани и Валтер Гаргано обаче пропуснаха златни шансове да се разпишат. Напук на случващото се, Сиена поведе в резултата. Реджиналдо овладя една отлична топка и сам срещу Де Санктис откри за 1:0. В 67-ата минута, Андреа Роси подаде към Д`Агостино на точката на дузпата и той със силен удар под гредата направи резултата 2:0.

До края на срещата, Наполи можеше да върне поне едно попадение, но удар на Кавани бе неутрализиран от бранител на Сиена в последния момент. В 86-ата минута, Песоли вместо да изчисти една опасна топка, я прати в собствената си врата, запазвайки шансове на Наполи за стигане до финал. Реваншът между двата тима е на 21 март.