Останалите двубои от кръга в Серия "А" също предложиха много попадения и интересни емоции. Цели 8 гола паднаха на "Стадио Сант"Елиа", където Фиорентина надигра с "британски" резултат домакините от Каляри с 5:3.

Срещата започна по отличен начин за сардинци, които поведоха още във втората минута чрез миналия и през Милан - Ди Дженаро. Случилото се сякаш само ядоса хората на Пауло Соуса, които до 53-ата минута вече водеха с 1:5. С хеттрик се отличи Никола Калинич, а две попадения наниза италианският национал Федерико Бернардески.

До края Каляри поизми срама, намалявайки загубата си до 3:5 след голове на Капуано и Марко Бориело.

В един от интересните двубои Торино и Лацио не се победиха. Равенството 2:2 със сигурност ще бъде по-добре прието от "биковете", които изравниха в 92"ата минута от дузпа чрез Ляич. Наказателният удар бе даден заради игра с ръка на Данило Каталди.

Преди това "бианкочелестите" бяха сътворили пълен обрат, след като ранно попадение на Яго Флаке бе заличено от голове на Чиро Имобиле и Мурджиа. Хиксът остави въпросните селекции да са съседи в класирането, заемайки съответно пето и шесто място с еднакъв точков актив.

Удинезе сложи край на серията си от три поредни загуби с победа. "Фриуланите" на Луиджи Дел Нери нямаха проблеми при домакинството си на Пескара, печелейки с 3:1. Два гола за триумфа реализира Сирил Теро, а едно добави другата звезда - Дуван Сапата от дузпа. За "делфините" почетно попадение отбеляза някога славния италиански национал - Алберто Акуилани.

В последен мач от този часови пояс, Емполи и Киево си спретнаха скучно нулево реми. Срещата бе белязана от червения картон на Кастро от гостите в 80-ата минута.