Отборът на Аталанта бе на път да запише вдъхновяващ обрат срещу гранда Рома, в срещата между двата тима от 33-ия кръг на италианската Серия "А".

Домакините губеха с 0:2, стигнаха до 3:2, но в крайна сметка се поздравиха само с точката, след късен гол за съперника на неостаряващия Франческо Тоти.

Римляните владееха топката през голяма част от времето, като това водеше и до голям брой положения пред вратата на съперника.

За съжаление на Лучано Спалети обаче, Един Джеко нямаше ден, като записа 4 невъобразими пропуска от доста солидни за отбелязване на попадения позиции.

Рома поведе до 27-ата минута с 2:0, след голове на Дин и Наинголан.

Това се случи в рамките на само 4 минути - между 23-ата и 27-ата.

За същия период от време обаче домакините се добраха до равенството, с голове на Д'Алесандро и Бориело - в 33-ата и 37-ата минути.

Отново бившият нападател на Рома разочарова гостите 5 минути след почивката, правейки обрата в резултата пълен.

Четири минути преди последния съдийски сигнал, влезелият като резерва Франческо Тоти напомни за себе си, връщайки състава си в срещата - 3:3.

Малко по-късно Лучано Спалети бе изгонен от главния съдия за невъздържаното си поведение.

Нова промяна в резултата не бе регистрирана и така Аталанта взе точка от именития си опонент, която може да се окаже важна в борбата за оцеляване в Серия "А".

В същото време "нерадзурите" убиха скоростта на Рома в борбата за първите 2 позиции в класирането. Тимът е с актив от 65 точки - 5 по-малко от настоящия номер две Наполи. Лидер е Ювентус, който е със 76 пункта, а и мач по-малко.