Рома продължава с разочароващото си представяне в последните месеци и отново не успя да запише победа в първенството на Италия. В среща от 27-ия кръг, воденият от Руди Гарсия отбор отстъпи с 0:2 пред Сампдория и вече 5 поредни мача в първенството успех.

И двете попадения в двубоя на „Олимпико" паднаха след почивката. Бившият играч на Лацио Лоренцо Де Силвестри даде аванс на „моряците", след като се разписа в 60-ата минута. Малко по-късно, при една отлична контраатака, резервата Луис Муриел оформи крайното 0:2. В 81-ата минута взелият лентата от Франческо Тоти - Сейду Кейта, си изпроси изключително глупав червен картон и остави своя отбор с числено намелен състав.

Логично домакините, под бурните освирквания на тифозите, не успяха да измислят нищо смилено до края на мача и загубиха.

В Рома нямат много време за размисъл, защото след 3 дни се изправят срещу Фиорентина в мач-реванш от 1/8-финалите в Лига Европа (1:1 в първия двубой във Флоренция).

Загубата остави Рома на 14 точки зад лидера в класирането Ювентус.