Андрей Гълъбинов и неговият Новара регистрираха поражение с 1:3 от Читадела от четвъртия кръг от надпреварата в Серия "Б".

Родният футболист престоя на терена 77 минути, а в края на първата част страхотно спасяване на Алфонсо спря Гълъбинов от гол за 1:1. Стражът извади топката от ъгъла след силен удар с левия крак на нападателя.

Преди това Лука Стрицоло бе дал аванс на домакините в 37-ата митута. Отново той удвои в 51-ата минута.

В 72-ата минута Джанлука Литери направи резултата 3:0. Резервата Ди Мариано бе точен за гостите в продължението.

Загубата бе втора за сезона за Гълъбинов и компания, докато Читадела прави фурор в Серия "Б". Новакът във втория италиански ешелон е абсолютен лидер в класирането с 12 точки след четири поредни победи. Новара се намира на 15-ото място във временното класиране с актив от четири точки.