Интер постигна седмата си поредна победа в първенството на Италия и продължава уверено да крачи към спечелването на титлата в Серия "А".

"Нерадзурите" се наложиха над един от намиращите се в битката за разпределение на "европейските" места състави - Аталанта.

Футболистите на Антонио Конте спечелиха с 1:0, с попадение на Милан Шкриняр.

Интер победи Парма с 2:1 в Серия "А"

Интер с нова крачка към Скудетото

Алексис Санчес герой за "нердзурите" срещу Парма

Успехът не беше никак лесно постигнат от домакините, които имаха трудно първо и много тежко второ полувреме, от гледна точка на справянето с основните движещи сили на съперника в нападение.

Сапата използваше всяка малка възможност, за да притеснява защитниците и да изпробва оптимално уменията им да се справят с мощните му набези и впечатляваща физика.

Муриел също не пестеше усилия и всичко това напрегна Ханданович и бранителите пред него.

Снимка 522018

Източник: Twitter

През първото полувреме едва не се стигна до отбелязване на автогол от страна на Ромеро, който опита да върне рисковано топката към вратаря си, на когото се наложи да чисти акробатично, с глава.

Резултатът беше открит едва след 54 минути игра, когато след центриране от ъглов удар се получи разбъркване, а най-съобразителен се оказа Милан Шкриняр, пратил топката в мрежата.

Снимка 522017

До края на битката Сапата имаше още една възможност да вкара за 1:1 и да върне състава си в мача, но в конкретния случай и късметът не беше на негова страна.

Така Интер разполага вече с 62 точки на сметката си в класирането - 6 повече от втория Милан. Аталната запазва 5-ото си място.

Антонио Конте: Моите отбори винаги играят за победа, без значение дали са фаворити

"Преподписване на договора ми? Имам още една година"