Сасуоло победи с 3:1 Болоня в двубой от 37-ия кръг на италианската Серия "А", игран на стадион "Ренато Дал'Ара".

Тимът от Реджо Емилия имаше огромно игрово превъзходство, особено през първото полувреме, в което обаче падна само един гол. Той бе дело на Джанлука Скамака, който се разписа в 35-ата минута след подаване на Доменико Берарди.

Час след началото на мача гол на Влад Кирикеш за 2:0 бе отменен заради игра с ръка, но Сасуоло все пак стигна до второто си попадение в 75-ата минута, когато Берарди бе точен.

С втория си гол в мача Скамака покачи на 3:0 в 80-ата минута, а в добавеното време Болоня все пак стигна до почетно попадение чрез Рикардо Орсолини, който бе точен от дузпа.

В класирането кръг преди края на сезона Сасуоло е на 11-о място с 50 точки, докато Болоня е на 13-а позиция с 43 точки.