Сасуоло победи Беневенто с 1:0 и излезе на второ място в италианската Серия "А". С този мач се откри кръг №11.

Доменико Берарди вкара победното попадение още в седмата минута от дузпа. Нарушението беше на Алесандро Туя, който игра с ръка.

В 49-ата минута Лукас Хараслин от Сасуоло беше изгонен. Симоне Соца показа първоначално жълт картон, но след намеса на ВАР промени цвета на червен.

Останалите с човек по-малко домакини постепенно се прибраха отзад и трябваше да показват сериозни опълченски качества, за да задържат минималната си преднина.

Играчите на Беневенто отправиха повече от 20 удари и нацелиха горна греда чрез Яго Фалке в 85-ата минута.

Консили се намеси изключително в добавеното време, когато топката по невъзможен начин не влезе във вратата му. Веднага след това удар на Лападула беше блокиран в малкото поле.

В последните минути голът се печеше, но героизмът на играчите на Сасуоло се отплати със суха мрежа.

Сасуоло има 22 точки от 11 мача и изпревари Наполи, Интер и Ювентус, излизайки отново на второ място. Лидерът Милан е с 26 точки.