Удинезе спечели гостуването си на Сампдория с 1:0 в ранния неделен мач от програмата на 19-ия кръг в Серия "А".

Домакините пропуснаха куп шансове в хода на целия мач и както гласи неписаното футболно правило в края на мача бяха наказани.

Салернитана - Наполи 0:2 в Серия А

Наполи увеличи преднината си на върха в Серия А

"Небесносините" са с актив от 50 точки

Още в първите 10 минути Маноло Габиадини и Филип Джуричич пропуснаха добри възможности за гол за "моряците", а в началото на второто полувреме много сериозен пропуск направи и Роналдо Виейра.

Удинезе се активизира в предни позиции чак в последните 20 минути на мача, но това се оказа напълно достатъчно на гостите. В 88-мата минута Кингсли Ехизибуе се оказа най-съобразителен в наказателното поле и с удар в центъра на вратата донесе успеха на тима си.

С победата Удинезе си върна седмото място в класирането с 28 точки, докато Сампдория е на предпоследната 19-а позиция с 9 точки.