Сампдория записа първа победа в новия сезон в Серия "А". Тимът oт Генуа спечели гостуването си на Фиорентина с 2:1.

Фабио Куалярела откри резултата за "моряците" от дузпа в 42-ата минута. Душан Влахович изравни в 72-ата минута, но в 83-ата минута Валерио Вере донесе успеха на гостите.

Фиорентина стоеше по-добре в началото. Но създадените положения не донесоха нищо за домакините. В края на полувремето гостите надигнаха глава и в 38-ата минута пропуснаха страхотна възможност. При едно разбъркване Микел Дамсгаард шутира отблизо, но защитник изчисти пред голлинията.

В 42-ата минута Сампдория получи право да изпълни дузпа. Федерико Чекерини задържа съперник в наказателното поле. Фабио Куалярела не сгреши от бялата точка за 0:1.

Фиорентина можеше да се върне в мача в 48-ата минута, когато Федерико Киеза си освободи пространство за удар, който обаче бе блокиран от защитник на голлинията. "Моряците" отговориха с чудесен шанс пред за Антонио Кандрева в 55-ата минута, който от добра позиция стреля покрай вратата.

Снимка 498950

Фиорентина възстанови равенството по малко куриозен начин. В 72-ата минута Никола Миленкович по-скоро опита далечен удар, но всъщност се получи извеждащ пас за Влахович, който отблизо овладя и вкара за 1:1.

Гостите можеха да си върнат преднината в 76-ата минута, когато Мортен Торсби при едно разбъркване след корнер отбеляза гол. След намесата на ВАР той бе отменен заради игра с ръка на негов съотборник.

Сампдория все пак стигна до успеха в 83-ата минута. Вратарят Аудеро прати дълга топка в предни позиции, която намери Валерио Вере, той успя да я овладее и хладнокръвно да отбележи за 1:2.

Сампдория вече има първи три точки в актива си и излезе на 13-ата позиция. Фиорентина допусна втора поредна загуба и също има 3 точки.