Отборът на Сампдория спечели ценни три точки в битката за оцеляване в Серия А, след като победи у дома на "Луиджи Ферарис" с 3:1 гостите от Верона в двубой от 27-ия кръг.

Двубоят премина изцяло под диктовката на домакините,които взеха инициативата от първата минута. Резултатът беше открит още в 24-ата минута от Маноло Габиадини.

Ювентус - Сампдория 4:2 в мач от Серия "А"

Ювентус продължава да мечтае за Европа след трудна победа над последния в Серия "А"

Вижте подробности

В 35-ата бившият нападател на Саутхамптън удвои със зрелищно попадение. Верона намали в 88-ата минута чрез Марко Фараони, но до чудо не се стигна, тъй като Алесандро Дзаноли вкара за 3:1 и уби интригата в мача само 120 секунди по-късно. С победата Сампдория събра 15 точки и върви на предпоследното място, докато Верона има 19, но също е в опасната зона.