Отборът на Сампдория срази тима на Емполи с 3:0 в изтеглен мач от 12-ия кръг в италианското първенство.

Домакините поведоха в резултата още в 6-ата минута, когато уругваецът Гилермо Джакомаци си отбеляза автогол, след като бе поставен под напрежение от Кристиан Маджо.

Маджо бе в основата и на втория гол на домакините, след като асистира на Винченцо Монтела за 2:0. Това бе гол номер 140 в Серия "А" за бившия национал.

Вратарят на гостите Давиде Баси се отличи с добри спасявания на опасни изстрели на Клаудио Белучи от свободен удар и на Луиджи Сала с глава.

В последната минута обаче Баси бе безпомощен, след като резервата Андреа Карачоло подаде на празна врата на Паоло Санмарко за 3:0.

Така Сампдория записа втора поредна победа с 3:0, след като преди седмица победи Каляри като гост със същия резултат.