Рома спечели гостуването си на Сампдория с 1:0 и събра 54 точки, с което се изкачи на пето място в класирането, измествайки оттам градския си съперник Лацио.

"Вълците" взеха ценния успех благодарение на гола на арменския офанзивен халф Хенрих Мхитарян в 27-мата минута.

Фиорентина победи Емполи с 1:0

Фиорентина се измъчи, но победи 10 от Емполи

Единственото попадение за тима от Флоренция вкара Николас Гонсалес

До попадението се стигна след хубава атака на гостите отляво, при която Лоренцо Пелегрини подаде на Никола Залевски, а младият полски ляв бек центрира към Тами Ейбрахам. Английският нападател не успя да играе с топката така както му се искаше, но кълбото попадна в Мхитарян и то от близко разстояние не сбърка - 0:1.

За Рома това бе десети пореден мач в първенството без поражение. Последната загуба на столичани в Серия "А" бе в драматичния сблъсък с Ювентус на "Олимпико", когато "вълците" водеха 20-ина минути преди края с 3:1, но отстъпиха с 3:4. Сампдория пък заема 16-о място с 29 точки.

Наполи победи Аталанта с 3:1

Наполи се справи с Аталанта и оглави Серия "А"