27-кратният шампион на Италия Ювентус бе разбит с 0:4 от тима на Сампдория в контрола, играна в малкото градче Александрия. Приятелската среща с генуесците се проведе, след като двубоят на "Старата госпожа" с Бреша от шестия кръг на Серия "Б" бе отложена по желание на торинския клуб за 1 ноември.

Торинският гранд излезе на "Стадио Мокагата" без девет от титулярите си - Джанлуиджи Буфон, Мауро Каморанези и Алесандро дел Пиеро, които са в списъка на селекционера на Италия Роберто Донадони, Джорджо Киелини и Рафаеле Паладино (младежи до 21 години), Роберт Ковач (Хърватия), Жан-Ален Бумсонг и Давид Трезеге (Франция) и Валери Божинов (България), които са ангажирани с националните си отбори.

Пред погледа на почти всички ръководители на "бианконерите", включително и президентa на тима Джовани Коболи-Джили, тимът от Генуа излезе напред в резултата още в самото начало на срещата след гол на Франческо Флаки, който бе точен във втората минута. "Черно-белите" се опитаха да върнат попадението, но Салайета пропусна да засече подаване на Маркиони.

Символичните гости от своя страна се бяха върнали в собствената си половина и разчитаха на смъртоносни контраатаки, при една от която завърналият се след 7-месечно отсъствие от терена нападател Фабио Бацани отбеляза втория гол за генуезците.

През втората част още един гол реализира Куалиарела в 76-ата минута, а Фонтес да Мота оформи крайния резултата 9 минути преди края на срещата.