Отборът на Сампдория е единственият в Италия, който може да се похвали с две победи над Ювентус в рамките на настоящия сезон. В последен мач от сезона „моряците" се наложиха над шампионите с 3:2, като по този начин показаха, че успехът с 2:1 в Торино преди няколко месеца не е бил случаен.

Напълно очаквано наставникът на „старата госпожа" Антонио Конте заложи на голяма част от резервните си състезатели, които обаче не успяха да защитят гласуваното доверие.

Юве откри резултата в средата на първата част чрез Фабио Куалярела, но още преди почивката Сампдория отвърна на удара. Бразилецът Едер се разписа от дузпа и изравни за 1:1.

След почивката „моряците" вкара още два гола чрез Де Силвестри и Икарди, като за нападателя това по всяка вероятност бе последен мач за Самп, тъй като упорито е спряган за трансфер в Интер. В самия край на двубоя Юве стигна до втори гол чрез Емануеле Джакерини. Попадението падна в 90-ата минута, а за повече „бианконерите" не намериха сили и време.

Това бе и първият мач от последния 38-и кръг в Серия „А". Първенството на Италия ще приключи в неделя вечер, когато ще се изиграят останалите 9 срещи.