Сампдория се върна на върха в Серия "А" след като победи с 4:1 Болоня. Така момчетата на Луиджи Дел Нери вече имат 20 точки на сметката си и поне за няколко часа ще са лидер в класирането. Нов изключително силен мач за "моряците" изнесе Антонио Касано.

Въпреки, че не се разписа, лошото момче на италианския футбол направи за смях защитата на Болоня и бе в основата на всичко по-интересно на терена. Дебют начело на Болоня направи Франко Коломба, който наследи на поста Джузепе Пападопуло.

Сампдория откри резултата в мача в 7-ата минута след гол на Пацини. С основна заслуга за попадението бе Касано, който се разходи из защитата на гостите. Силните минути на Самп продължиха и след 33 минути игра резултатът бе 4:0. Манини на два пъти и Циглер вдигнаха на крака трибуните на "Марази". И тези голове станаха с дейното участие на Касано. Болоня остана и с човек по-малко на терена след глупав червен картон на капитана Ди Вайо.

Почетният гол за Болоня вкара Освалдо след почивката. За повече обаче тосканци нямаха сили. По-късно тази вечер Интер приема Катания, като при успех "нерадзурите" ще се върнат на върха в Серия "А".

САМПДОРИЯ - БОЛОНЯ 4:1
1:0 Пацини (8')
2:0 Манини (16')
3:0 Циглер (26')
4:0 Манини (33')
4:1 Освалдо (62')