Салернитана създаде сериозни главоболия на Милан в двубой от 17-ия кръг на Серия А, завършил 2:2. Тимът на Стефано Пиоли вече изостава на осем точки от лидера Интер, който е с мач по-малко.

Първият шанс в двубоя бе за Салернитана, когато в шестата минуа Булайе Диа стреля по земя към долния десен ъгъл, но Майк Менян показа класа и спаси.

Първият гол в мача пък бе за Милан. В 17-ата минута Рафаел Леао асистира на Фикайо Томори, който с глава прониза Беноа Костил за 0:1.

Емполи - Лацио 0:2 в мач от Серия "А"

Малко спокойствие за Лацио след важен успех при гостуване

"Орлите" запратиха Емполи в зоната на изпадащите

Домакините успяха да изравнят преди края на първата част. Кандрева центрира от корнер, а Федерико Фасио с глава намери целта за 1:1. В 63-ата минута Салернитана успя да обърне резултата в своя полза - Антонио Кандрева с изстрел от дистанция вкара красив гол, а Менян само изгледа топката, връхлетяла вратата му.

В първата минута на добавеното време на срещата подаване на Оливие Жиру преодоля защитата на Салернитана и топката стигна до Лука Йович, който я засече във вратата за 2:2.

Сасуоло - Дженоа 1:2 в мач от Серия "А"