Рома спечели за осми път купата на Италия след като в реванша допусна загуба от Интер с 1:2, но с общ резултат 7:4 завоюва трофея.

В реванша Интер победи за престиж, но след като в последните две години неизменно печелеше трофея в срещи с този съперник днес допусна поражение. Двубоят за Интер пропусна Марко Матераци, а за Рома не игра контузеният Давид Писаро.

През първата част на срещата не падна попадение, но много бързо след подновяването на играта в 50-ата минута Ернан Креспо препарира защитата и вратаря на Рома. Само шест минути по-късно Хулио Рикардо Крус вкара втори гол за домакините след пас на Луиш Фиго.

Треньорът на Интер Роберто Манчини бе изгонен от скамейката в 60-ата минута, заради оспорване на съдийските решения.

В 72-ата минута надеждите на "нерадзурите" се изпариха, след като Кордоба беше изгонен с директен червен картон.

В 83-ата минута Симоне Перота върна едно попадение след като Франческо Тоти даде перфектен пас, а капитанът на "вълците" сам можеше да се разпише в 90-ата минута, но  ударът му нацели гредата.

В продължението на срещата главният рефер даде червен картон на защитника на Рома Кристиан Панучи, за нарушение срещу Рекоба.

Голът на Перота фиксира крайното 2:1 за Интер, но с отличието ликуваха "вълците" от Рим. Така Рома спечели купата на Италия за първи път от 16 години насам.