Отборът на Рома победи с 2:0 Каляри в пореден мач от III кръг на италианската Серия „А". Благодарение на успеха „вълците" събраха на сметката си 9 точки и изместиха от върха Ювентус. И двата отбора са с пълен актив, но римляните имат по-добра голова разлика (5:0).

Момчетата на Руди Гарсия решиха всичко в срещата още в първия четвърт час, когато реализираха две попадения. Началото постави Матиа Дестро, който в 10-ата минута откри резултата. Жервиньо намери отлично по десния фланг Флоренци, който центрира в полето успоредно на голлинията към Дестро. За последния не представляваше проблем от метър-два да открие резултата.

3 минути по-късно тифозите на „Олимпико" отново имаха повод за радост. Флоренци се възползва от ново подаване на Жервиньо и след грешка в отбраната на съперника с мощен удар вкара за 2:0. До края нови голове нямаше, но това се оказа напълно достатъчно за „вълците" да вземат важните 3 точки.

В друг мач от кръга Дженоа победи с 1:0 Лацио. В герой за „грифоните" се превърна новото попълнение Пиния, който се разписа в 87-ата минута. Малко преди това централният защитник на Лацио - Де Фрай, получи втори жълт картон и остави отбора си с човек по-малко.

В същото време Сасуоло и Сампдория не си отбелязаха голове и завършиха при 0:0 в скучен двубой.