Рома спечели дербито на "Вечния град" с 3:1. "Вълците" по-добре използваха възможностите си за гол и оправдаха прогнозите на специалистите за техен успех. Лацио беше равностоен, но се огъна в края на мача.

Рома - Лацио 3:1, "вълците" повеждат с два гола

Домакинският фактор е без значение в мача между двата столични отбори

Двубоят започна с много високо темпо. Домакините владееха повече топката, но символичните гости от Лацио достигнаха първи до голова възможност в 2-та минута. Последва серия от пропуски пред двете врати, като вратаря на Лацио Стракоша извади две трудни топки след опасни влизания отляво на Джеко и Стракоша.

С пропуски за гостите се отличиха Карлос Алберто и Имобиле, които на няколко пъти не можаха да овладеят топката влизо до вратата на Олсен.

И когато изглеждаше, че първото полувреме ще завърши 0:0 заменилият преди минути Хавиер Пасторе, Лоренцо Пелегрини се възползва от суматоха в защитата на Лацио. Вратарят Стракоша и защитниците се сблъскаха и топката отскочи до непокрития Пелегрини, който незабавно насочи с пета топката в опразнената врата. Ел Шарауи също имаше принос, участвайки в мелето в 44-та минута.

Снимка 380881

След почивката гостите тръгнаха смело напред. Те се оголиха и това даде възможност на "вълците" да контраатакуват опасно. Изравнителният гол падна след грешка на защитата на Рома. В 67-та минута Чиро Имобиле отне топката от защитата, остана сам отдясно и стреля неспасяемо.

За нещастие на играчите на Лацио домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар пред наказателното поле на Стракоша. Майстор като Коларов не прощава в такива случаи и с отмерен удар изведе отново Рома напред в 71-та минута.

Гостите продължиха да търсят гола, но в 85-та минута получиха трети гол. Пелегрини постави топката на главата на Фацио, който връхлитайки не можеше да сгреши.

С тази победа Рома затвърди добрата си форма от седмицата след победата срещу Фрозиноне с 4:0. Лацио за пореден път не можа да вземе нищо от съгражданите си независимо, че беше преди тях в класирането.