Рома се върна на четвъртото място в класирането в Италия, след като в мач от 19-ия кръг победи с 1:0 Киево. Единственият гол в срещата падна още в първата минута и бе дело на Даниеле Де Роси. "Вълците" изстрадаха успеха, след като играха 80 минути с човек по-малко на терена, а освен това пропуснаха и дузпа. Благодарение на трите точки Рома измести Наполи от четвъртата позиция. Киево пък остава на 12-о място.

Мачът на "Олимпико" започна отлично за домакините от Рома, които откриха резултата още в първата минута. Пизаро центрира от корнер, а Де Роси с глава оплете топката в мрежата на Сорентино - 1:0. Добрата игра на "вълците" продължи и в 7-ата минута Тони можеше да удвои аванса на своя отбор, но ударът му с глава не намери целта.

В 11-ата минута отбраната на Рома сгреши фатално и вратарят Дони игра с ръка извън наказателното поле, като по този начин предотврати изравняване на резултата. За действията си обаче стражът логично получи директен червен картон и остави "вълците" в числено намален състав. Раниери бе принуден да направи първата си рокада в тима. Играта напусна нападателят Мирко Вучинич, който отстъпи мястото си на резервния вратар Лобонт.

До края на първата част Рома пропусна две страхотни възможности за нов гол. Първо Тони, а след него и Тадей получиха отлични подавания от Рийзе, но и двамата не успяха да нанесат точен удар. От своя страна гостите от Верона също пропиляха няколко добри възможности чрез централния си нападател Елвис Абрускато.

Второто полувреме започна по идентичен начин с първото - със страхотен шанс за гол пред Рома. В 53-ата минута Тони навърза двама защитници на Киево и бе съборен в наказателното поле от Мандели. Главният съдия не се поколеба и моментално отсъди дузпа за "вълците". От бялата точка обаче ударът на Пизаро бе майсторски блокиран от Сорентино.

25-минути преди края на мача наставникът на домакините Клаудио Раниери бе принуден да направи втора принудителна смяна. Капитанът Де Роси почувства болки и отстъпи мястото си на Матео Бриги. До края на срещата гостите наложиха лек натиск, но така и не стигнаха до сериозни голови положения.