Тимът на Рома се класира за полуфинал в турнира за Купата на Италия, след като завърши 2:2 в реванша като гост на Парма. В първата среща „римските вълци” се наложиха с 2:1 и по този начин с общ резултат от двете срещи 4:3, продължават напред в надпреварата.

Първи резултата в 11-ата минута откриха домакините, благодарение на Златан Муслимович, но след половин час игра Даниеле де Роси възстанови равенството.

Секунди преди края на първата част отново Муслимович даде надежди на "пармалатите", реализирайки второто си попадение в мача. И когато пет минути преди края всички привърженици на Парма се готвеха за продължения, Давид Пидзаро (на малката снимка) успя да опъне мрежата на домакините, класирайки тима си за полуфинал.

Старши треньорът на Рома Лучано Спалети даде почивка на капитана Франческо Тоти, полузащитника Симоне Перота, защитника Филип Мексес и вратаря Дони, но и без тях римляните стигнаха до благоприятен резултат.

Взетият под наем от Валенсия нападел Франческо Тавано направи дебют за Рома, като влезе в игра в 82-а минута.

По-рано днес стана известен и другият полуфиналист – тимът на Сампдория, победил Киево с 2:1, а по-късно днес един срещу друг се изправят съставите на Интер и Емполи. Утре Милан гостува на Арецо в сблъсък, който ще определи последният полуфиналист.