Отборът на Рома стигна до неочаквано трудна победа над Каляри. Римляните се наложиха с 3:2, след като до 77-ата минута губеха в резултата с 1:2.

Мачът на „Олимпико" започна равностойно, като в първите минути и двата отбора можеха да открият резултата. За домакините най-близо до гол бе Вучинич, който в 18-ата минута уцели греда след удар извън наказателното поле. Гостите от Сардиния отговориха с няколко добри контри, които обаче не доведоха до гол.

В 39-ата минута капитанът на Рома Франческо Тоти откри резултата в мача. Тоти получи една топка от Вучинич и със силен удар от далечно разстояние не остави шанс на вратаря на гостите - 1:0.

Каляри изравни резултата в 58-ата минута след изключително изпълнение на Конти. Футболистът се разписа с топовен изстрел от далеч, като топката се отби в напречната греда преди да влезе в мрежата на римляните.

Рома се опита да отговори веднага, но за сметка на това допусна втори гол в 69-ата минута. Тогава при поредната си отлична контраатака Жеда бе изведен в удобна позиция и направи резултата  1:2.

До края на мача Рома взе инициативата и в крайна сметка се добра до трите точки. В 77-ата минута Перота изравни резултата, а в последната 90-а минута Мирко Вучинич донесе победата на „вълците".

В друга мач от кръга Дженоа и Аталнта завършиха наравно 1:1.