Италианският гранд Рома се измъчи при визитата си на скромния състав на Каляри, докато Торино и Фиорентина се поздравиха с първите си победи в Серия "А", в двубоите от втория кръг на шампионата на страната.

Римските "вълци" категорично бяха по-класният състав от своя опонент, но така и не успяха да материализират по категоричен начин превъзходството си на терена.

Иначе сблъсъкът стартира чудесно за столичани, които излязоха напред в резултата след само 6 минути игра.

Рома получи правото да изпълни единайсетметров наказателен удар, зад топката застана Пероти, който не сгреши за 0:1.

Това обаче беше и всичко по-интересно, откъм 100%-ви голови ситуациии за първото полувреме от мача.

Само няколко секунди след почивката Строотман покачи на 2:0 за римляните, които вече се виждаха победители.

Не така обаче мислеше опитният Бориело, който намали преднината на гостите с попадението си в 56-ата минута на двубоя.

Крайното 2:2 оформи Сау, разписал се две минути преди последния сигнал.

За щастие на Рома нова промяна в резултата не беше регистрирана, но отборът развали доброто впечатление след успешния си старт в миналия кръг на Серия "А".

С първи успех в елита за тази година пък вече могат да се похвалят Торино и Фиорентина.

"Виолетовите" надделяха над Киево с минималното 1:0, с попадение на Санчес след 28 минути игра, докато Торо вкара цели 5 попадения на Болоня за крайното 5:1. С хеттрик за тима и пропусната дузпа на сметката си се отчете Белоти, а останалите попадения за домакините реализираха Мартинес и Басели. Точен за гостите беше Тайдер.