Отборът на Рома се класира за полуфинал в турнирата за Купата на Италия, след като стигна до драматична победа в продълженията над Фиорентина с 0:1.

След нулево равенство в редовното време, Матиа Дестро вкара победния гол в 97-ата минута, а до края на продълженията терена с червени картони напуснаха и общо трима футболисти.

Съперник на "вълците" по пътя към финала ще бъде състава на Интер, с когото Рома играе и за първенство малко преди това. Другият полуфинал противопоставя Лацио и Ювентус, като този път сблъсъците са в два мача.

Без Франческо Тоти, Пабло Освалдо и Ерик Ламела, които отсъстваха по-различни причини, гостите от Рим все пак показаха желание за битка, а и определено късметът бе с тях, след като на три пъти гредата ги спаси от попадения.

В седмата минута на първото продължение, Брадли изведе Пянич зад отбраната, босненецът пусна към Дестро, който най-после успя да разпечата една от двете врати.

Само за три минути между 114-ата и 117-ата Марко Тадеи получи два жълти картона и остави Рома с човек по-малко, а в 120-тата Додо и Куадрадо се спречкаха и също бяга изгонени.

Фиорентина - Рома 0:1 (0:0)

0:1 - Дестро (97')

Фиорентина: Нето, Томович, Родригес, Савич, Куадрадо, Паскуал (Яма - 106'), Акуилани, Борха, Милиачо (Ромуло - 65'), Йоветич, Тони (Ляич - 78')

Рома: Гойкоечеа, Маркиньос, Кастан, Бурдисо, Пирис (Тадеи - 81), Балдзарети (Додо - 59'), Де Роси, Брадли, Пянич (Тахцидис - 102'), Флоренци, Дестро