Отборът на Рома записа четвъртата си загуба в италианския футболен елит през сезона. Римляните отстъпиха пред госта си Аталанта с 1:2.

Точни за победителите бяха Корнелиус и Де Роон, докато за столичани се разписа Един Джеко.

Двубоят от 20-ия кръг на Серия "А" започна изключително неприятно за домакините, като още преди да е изтекла 19-ата минута, те вече губеха с 0:2.

Снимка 332527

Корнелиус даде преднина на гостуващия състав в 14-ата минута, а вместо Рома да се върне на верния път и да стигне до изравняването, съперникът нанесе нов, решителен удар.

Този път попадението бе на сметката на Де Роон, вдигнал скамейката на тима си на крака и то съвсем заслужено, с оглед показаното от състава му до този момент от сблъсъка.

Малко преди почивката обаче отново Де Роон бе в центъра на събитията, този път с отрицателен знак, след като бе изгонен, оставяйки отбора си с човек по-малко на терена.

Снимка 332529

Това промени почти изцяло подхода на гостите към срещата, като те се отдръпнаха в задни позиции и основно рушаха играта на опонента си, изчаквайки добра възможност на контраатака.

Вместо това, след 56 минути игра, Един Джеко оформи оказалото се и крайно 1:2, като опита да върне състава си в мача. Това не се случи и поражението бе факт за римляните.

Те остават на петата позиция във временното подреждане, като обаче са и с мач по-малко от претендентите си за място в европейските клубни турнири. Аталанта пък измести Фиорентина от седмото място в таблицата.