Отборът на Рома записа изключително важна победа в борбата за позициите, даващи право на участие в европейските клубни турнири. В първи двубой от 34-ия кръг, „вълците" се наложиха с минималното 1:0 у дома над Киево.

Единственият гол в мача падна още в 4-ата минута и бе дело на бившият играч на „летящите магаренца" Симоне Перота. След груба грешка в защитата на веронци, топката стигна до Тоти, който хитро пусна на Де Роси. Той не се полакоми, а веднага върна към точката на дузпата, откъдето Перота не сгреши.

Въпреки обещаващото начало на мача голът на Перота остана единствен, но напълно достатъчен за римляните. Благодарение на победата Рома се бетонира на шестата позиция в Серия „А" с актив от 57 точки. Голямата цел пред тима е четвъртото място, което в момента е заето от градския съперник Лацио. „Орлите" имат на сметката си 60 точки, но и мач по-малко. В 16:00 часа момчетата на Еди Рея гостуват на шампиона Интер.

Рома - Киево 1:0

1:0 Перота (4')

РОМА: Дони, Касети, Бурдисо, Жуан, Рийзе, Пизаро, Де Роси, Менес, Перота, Вучинич, Тоти

КИЕВО: Сорентино, Сардо, Сезар, Мандели, Мантовани, Фернандес, Гуана, Констант, Болиачино, Пелисиер, Москардели