Отборът на Рома пропусна да съкрати аванса на Интер в челото на италианското първенство по футбол, след като завърши 1:1 при гостуването си на Каляри.

След това равенство Рома изостава на три точки от първия във временното класиране Интер, който по-късно тази вечер гостува на Лацио в Рим.

Защитникът на гостите Матео Ферари си отбеляза автогол още в 3-ата минута на срещата, но легендарният нападател на столичани Франческо Тоти изравни резултата след далечен изстрел от пряк-свободен удар в самия край на първото полувреме.

Малко преди гола за Рома полузащитникът Мансини удари и гредата на вратата на Каляри.

Във вторник Рома приема Манчестър Юнайтед в първи четвъртфинален двубой от Шампионската лига.