В среща от 22-ия кръг на Серия "А" отборът на Рома продължи преследването на шампиона Интер, и се наложи с 2:0 над Реджина в Рим.

Срещата премина под диктовката на домакините, но гостите се опитваха да отговарят с контри и затрудниха "вълците".

Попаденията вкараха бранители, а именно Панути и Мансини.

Срещата започна с натиск на домакините, но попадение не падаше. Едва в 21-ата минута на срещата Кристиян Панучи откри резултата с красиво попадение. Бранителят засече с глава центриране от ляво и от почти нулев ъгъл прати кълбото в мрежата на гостите. Това е първо попадение на Панучи в първенството.

До края на първото полувреме удари на Даниеле де Роси и Тоти не поразиха целта.

През втората част отново домакините владееха кълбото, но гостите контраатакуваха опасно и създадоха проблеми на бранителите в червени фланелки.

В 65-ата минута Мансини пропусна, след като шутира опасно, но гол не падна. След само две минути съдийската бригада отмени попадение на Реджина заради засада.

В 76-ата минута атака подета от Жули доведе до силен удар на французина, вратарят отби кълбото, което попадна в Мансини и той го прати в мрежата със силен и красив удар.

В следващата атака Макинва нацели напречната греда на вратата на Рома, но до попадение така и не се стигна.

Така Рома записа поредна победа в първенството и намали разликата от първия Интер на 5 точки.