Тами Ейбрахам прекъсна двумесечната си голова суша и вкара за Рома срещу Сасуоло, но попадението му не стигна за победа и срещата от 14-ия кръг на Серия А завърши 1:1. В другата ранна битка от програмата в Калчото Лече изненадващо се наложи над Аталанта с 2:1 и се измъкна от зоната на изпадащите.

Ейбрахам откри резултата на Чита ди Триколоре в Реджо Емилия десет минути преди края, но само след още пет Андреа Пинамонти осигури точката за неровердите.

Колкото и да беше разочарован след резултата в столичното дерби с Лацио в предишния кръг, Жозе Моуриньо трябваше да добави в списъка с липсващите играчи към Пауло Дибала, Леонардо Спинацола и Джорджинио Вайналдум и Лоренцо Пелегрини. Преди почивката двамата вратари имаха по две положения да спасят, като Руи Патрисио с върха на пръстите си изби над гредата удар на Давиде Фратези, а след него същото направи и Андреа Пинамонти. Андреа Консили пък запази вратата на Сасуоло с крака при удар на Елдор Шомуродов. Никола Залевски имаше страхотен шанс да изведе Рома напред секунди преди края на първата част след центриране на Зeки Челик, но топката мина до страничната греда.

Моуриньо недоволен от липсата на реализатори в отбора

"От време на време да си го позволявам", каза той

В 76-ата минута завърналият се от наказание Арман Лауриенте получи невероятна възможност при подаване от Хамед Траоре, но лошо първо докосване на топката направи ситуацията лесна за Патрисио. Четири минути по-късно Рома гостите вкараха след подаване на Джанлука Манчини.

Но Сасуоло изравни пет минути преди края на срещата чрез Пинамонти, който изпревари Крис Смолинг при подаване на първа греда от Лауриенте.

Аталанта определено се намира в лоша серия, след като претърпя трета загуба в последните си четири мача и днес от застрашения от изпадане Лече с 1:2. Ла Деа има 27 точки на 4-ата позиция, като и трите попадения паднаха преди почивката в рамките на 12 минути.

Домакините дръпнаха с точните изстрели на Федерико Баширото в 30-ата минута и Федерико ди Франческо в 38-ата. Даниел Сапата върна един гол само две минути по-късно, но през втората част нови голове не паднаха.