Рома запази третото място в Серия "А" след много трудна победа с 1:0 над Сампдория под проливния дъжд на стадион "Олимпико".

Много важният гол реализира Един Джеко. В 72-ата минута той засече центриране отдясно на много активния в този двубой десен халф-бек Рик Карсдорп.

Липсата на голове се обяснява с проливния дъжд, който стана много силен през второто полувреме. В предишните 5 гостувания на Самдория на Рома гостите са получавали средно 2.6 гола на мач.

Така Рома вече събра 30 точки и има аванс от 2 точки пред Наполи, който има един отложен мач с Ювентус. Римляните са на 6 точки зад лидера Интер и 4 точки зад Милан, който ше играе от 19:00 часа с Беневенто.

Сампдория е на 11-а позиция със 17 точки и в момента се намира в комфортната зона.