Рома стана последният отбор, който се класира за четвъртфинала на Копа Италия, след като разгроми ми у дома Сампдория с 4:0.

„Вълците" от Рим ще имат най-слабият възможен съперник Чезена у дома и е почти  сигурно, че ще бъдат измежду четирите.

Полуфиналите ще се играят в два мача на разменено гостуване, а финалът трябва да се играе на същия стадион, на който се изигра днешния мач.

Домакините, подкрепяни шумно от своите тифози се хвърлиха във вихрени атаки от самото начало, докато гостите се ограничаваха да се бранят. Вратарят Пуджионе показа, че ще бъда фигурата на мача. Той успя да спаси своя отбор от разгром и запази равенството почти до края на първото полувреме.

Все пак първото положение беше за Сампдория. Луис Мюриел уцели гредата и не можа да промени тенденцията в срещата.

В 25-ата минута Паредес разтресе горната греда и топката падна на долу. Голлиния технологията показа, че кълбото е паднало пред голлинията.

В 39-ата минута белгийският национал Раджа Наинголан стреля от дъгата пред полето и с красив удар прехвърли вратаря на домакините за 1-0. Този гол практически счупи крилата на гостите.

Снимка 274046

Едвин Джеко веднага след подновяването на играта се възползва майсторски от появилата се пред него възможност и с удар от близо от ляво увеличи на 2:0.

Следващите няколко минути Пуджионе спаси няколко чисти положения.

В 60-ата минута Будимир остана сам срещу Счесни, но за малко не уцели вратата.

В следващата атака интригата свърши.Ел Шарауи вкара прекрасен индивидуален гол. Той получи дълъг диагонален пас на лявото крило, пребори се с един защитник, финтира втори и прехвърли Пуджионе.

Спалети реши да извади голмайсторите си Джеко и Ел Шарауи, но остави Наинголан. Белгиецът оформи крайното 4:0 в края на мача, след като беше изведен от резервата Пероти и отбеляза с глава.

Резултатът е голям, но ако не беше вратарят на гостите Пуджионе разликата можеше да стане двуцифрена. Гостите също имаха своите положения, удариха греда, отмениха им гол, но бяха много по слаби и заслужено приключиха с участието си в Копа Италия.