Рома се върна на второто място в Серия "А", след като в мач от 24-ия кръг разгроми Палермо с 4:1. Успехът бе шести поред за възпитаниците на Клаудио Раниери, които се доближиха на 6 точки от лидера Интер.

Първата възможност за мача се откри пред гостите от Сицилия, които чрез Миколи можеха да открият резултата. Добрата игра на Палермо продължи и не след дълго Жулио Сержо трябваше да се намесва решително. Милиачио отправи страховит удар от около 25 метра, но бразилският страж на "вълците" запази вратата си суха.

Въпреки добрата си игра гостите допуснаха гол в 33-ата минута. Матео Бриги ненесе точен удар от въздуха и откри резултата в мача. След почивката Рома реши всичко в своя полза след втори гол на Бриги и попадения на резервата Жулио Баптища.

10 минути преди края на мача Фабрицио Миколи върна един гол от дузпа, а в 83-ата минута Рийзе оформи крайното 4:1.