Рома продължава да гази в Серия „А". Поредната жертва на „вълците" стана летящия Наполи.

Столичани се наложиха на над тима на Рафаел Бенитес с 2:0 на „Стадио Олимпико" в дербито на 8-ия кръг на първенството. Така Рома продължава да е лидер в класирането с актив от 8 победи от 8 мача. Това бе първо поражение за „небесно-сините", които са на 2-ото място.

Герои на днешния мач стана босненският национал Миралем Пянич, който вкара и двата гола.

Първото попадение падна в 3-ата минута на продължението на първата част. Пянич изпълни перфетно пряк свободен удар от около 20 метра и откри за 1:0.
В 70-та Канаваро дръпна Бориело в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Защитникът получи и втори жълт картон, заради който беше изгонен. Пянич изпълни дузпата и удвои резултата.

След този мач Рома има 24 точки, а Наполи 19.